Dodaj produkty podając kody
Karmy bezzbożowe dla psa – dlaczego warto?

Czego nie powinny jeść psy?
Na szczęście wiemy coraz więcej na temat żywienia zwierząt, w tym psów. Jesteśmy świadomi, że niektóre produkty mogą im poważnie zaszkodzić (czekolada, gotowane kości, przyprawy, winogrona, awokado, pestki owoców, cebula czy czosnek), a inne nie będą mieć dla niego większej wartości odżywczej. Najlepiej podawać psu dobrej jakości karmę, która zostanie specjalnie stworzona z myślą o jego potrzebach. W przypadku wystąpienia różnych dolegliwości u zwierzęcia najlepiej zapytać weterynarza o konieczność podawania karmy na specjalne potrzeby.
Czym jest karma bezzbożowa?
Ostatnio wiele mówi się o karmie bezzbożowej, czyli takiej, niezawierającej w sobie zbóż. Przyglądając się składom znanych firm produkujących jedzenie dla psów, przekonamy się, że niestety zboża stanowią znaczną część dużej ilości karm. Czy dotyczy to również karm mokrych? Niestety tak. Mimo tego, że wyglądają one jak smaczne, mięsne kąski, to zawartość mięsa zazwyczaj wynosi zaledwie 4%. Dlaczego więc zwierzęta tak je lubią? Substancje zapachowe robią swoje i zwierzę czerpie przyjemność ze spożywania takiej karmy, mimo że nie spełnia ona jego potrzeb żywieniowych. Alternatywą jest dobrej jakości karma bezzbożowa, którą można zakupić w wielu sklepach zoologicznych. Przed jej wyborem, warto jednak dokładnie przeanalizować skład samego produktu. Niestety, karmy oferowane w wielu popularnych marketach nie zawierają odpowiedniej ilości wartości odżywczych, ponieważ powstają z gorszej jakości składników - co automatycznie zmniejsza ich atrakcyjność.
Jak rozpoznać karmę bezzbożową?
Idąc do sklepu zoologicznego w poszukiwaniu wysokiej jakości karmy bezzbożowej, na pewno pracownik sklepu poradzi nam, która karma spełnia kryteria karmy bezzbożowej. Równie łatwo jest, jeśli zamawiamy karmę w sklepie online – wystarczy wybrać kategorię "karmy bezzbożowe". Co zrobić, gdy szukamy takiej karmy w stacjonarnych punktach? Najlepiej będzie udać się do profesjonalnego sklepu zoologicznego, którego pracownicy będą w stanie wskazać odpowiednie produkty. Jeśli nie możesz skorzystać z ich pomocy, szukaj na opakowaniu oznaczenia 'grain free' - takim symbolem oznaczane są bezzbożowe karmy dla zwierząt.